Žarija - krosnys ir židiniai - logo

Kiek kainuoja krosnies mūrijimas

Visi svajoja apie tokią krosnį, kuri net ir didžiausio speigo metu namuose sulaikytų šilumą, sukurtų jaukumą, o gal net ir leistų išsikepti naminės duonos. Lietuviai vis dažniau pasirenka krosnis, kaip šildymo sistemą, nuosavuose namuose. Įprasta buitinė krosnis naudojama namams apšildyti, maistui gaminti bei vandeniui šildyti. Nors šiais laikais krosnių mūrijimas užtrunka kur kas mažiau laiko, jos yra tvirtesnės bei funkcionalesnės, tačiau savo unikalumo jos neprarado.

Krosnies kaina priklauso nuo poreikių

Statomos krosnies kaina gali varijuoti priklausomai nuo kiekvieno kliento poreikių bei galimybių. Natūralu, kad kuo daugiau funkcijų turinčios krosnies asmuo pageidauja - tuo didesnę investiciją jam reikia skirti.

KROSNIES TIPAS
Krosnies projektavimas prasideda nuo sprendimo, kokio tipo krosnis bus statoma. Asmenys, kurie savo namuose nori turėti krosnį gali pasidžiaugti, kad šiuo metu galime pasiūlyti platų pasirinkimą. Tiesa, atitinkamai pasirinkta krosnis lemia ir mūrijimo darbų ilgumą. Kuo daugiau laiko krosnis bus mūrijama - tuo daugiau investicijų pareikalaus darbas. Jeigu norite, kad Jūsų namuose atsirastų sudėtingesnio tipo krosnis, kuri turi daugiau funkcijų - statybos kainuos daugiau.

MEDŽIAGOS
Kitas kriterijus, kuris lemia paslaugų kainą - medžiagos. Krosnys gali būti plytinės arba koklinės. Krosnių plytos - pigesnis pasirinkimas. Koklinės dažniausiai atrodo archajiškiau ir tai paskatina skirti didesnę investiciją. Svarbiausia, kad krosnies mūrijime naudojamos kokybiškos medžiagos, kurios garantuoja funkcionalumą bei ilgaamžiškumą. Daugelis žmonių galvoja, kad kuo krosnis yra didesnė - tuo ji funkcionalesnė. Tai nėra tiesa. Daugiausia prie krosnies funkcionalumo prisideda tinkamai pasirinktos medžiagos (ir mūrijimo technika).

KROSNIES FUNKCIJOS
Lietuviai linkę pasirinkti itin funkcionalias krosnis, kurios kepa duoną, suteikia galimybę virti maistą, ir šildo namus, galiausiai, pastatomas suoliukas priekrosnyje, kad žmogus galėtų ilsėtis. Krosnininkas yra ne tik mūrininkas, tačiau ir projektuotojas. Kūrybiškumas priklauso nuo užsakovo pageidavimų. Tokios funkcionalios krosnys populiarios, kadangi vienu metu galima ir duoną kepti, ir namus šildyti. Tačiau kuo visapusiškesnės krosnies norite - nuo to kinta ir kaina.

DARBŲ GREITIS
Krosnies statyba reikalauja laiko. Norint, kad pastatyta krosnis būtų tvirta - statybų procesas yra kruopštus ir atsakingas. Visgi, kai kurie žmonės pageidauja, kad jiems paslaugos būtų suteikiamos ne eilės tvarka, tačiau išimtinai greičiau. Dažniausiai už papildomą mokestį galima greičiau džiaugtis nuostabia krosnimi.

ESTETIKA
Krosnies mūrijimo kaina gali varijuoti priklausomai ir nuo to, kokios išvaizdos krosnies Jūs pageidaujate. Vieni pageidauja klasikinio tipo krosnies, kuri būtų mūrijama iš koklių ir dekoruota įvairiausiomis detalėmis. Tuo tarpu kiti siekia krosnies, kuri gražiai įsikomponuotų į jų modernų namų interjerą. Krosnis gali skirtis ne tik savo dydžiu, stiliumi, tačiau ir spalva, tad visas šias detales būtina suderinti su profesionalu.

Krosnis gali būti Jūsų namų akcentas suburiantis visą šeimą į vieną vietą. Jeigu norite susikurti jaukumą namuose - rekomenduojame krosnis kartu su židiniais, kurie žiemos vakarais šildys ne tik namus, tačiau ir žmonių širdis. Šiuo metu daugelis lietuvių renkasi duonkepes krosnis, kuriose taip pat galima kepti ir kitus miltinius gaminius.

Krosnys Lietuvoje šiuo metu išgyvena Renesansą! Jos tapo funkcionalumo, stilingumo bei ekonomiškumo sinonimu.

Krosnies idėjos įgyvendinimas

Jeigu jau esate pasiruošęs turėti krosnį namuose - susisiekite su mumis. Kiekviena detalė bus glaudžiai aptariama siekiant, kad pavyktų džiaugtis funkcionalia ir gražia krosnimi. Pirmiausia sukuriamas preliminarus eskizas, kuris padeda įsivaizduoti, kaip krosnis atrodys. Projektuojant idėją labai svarbi ir vieta, kurioje bus krosnis. Kito žingsnio metu piešiami brėžiniai, kurie dar labiau priartina link krosnies idėjos įgyvendinimo. Kuomet turimas tikslus brėžinys - prasideda darbai, kuriuos paprasta sekti. Kol vienos krosnies mūrijimas gali užtrukti savaitę, kito - mėnesį ar net kelis. Viskas priklauso nuo to, kokio sudėtingumo krosnis Jums yra reikalinga.

Jeigu Jūsų biudžetas yra ribotas, tačiau apie krosnį svajojate jau seniai - kreipkitės į mane ir pabandysime surasti optimaliausią variantą. Didelių matmenų krosnis, kuriai reikia daugiau medžiagų, nebūtinai yra geresnė. Juolab, kol vieni nori, kad krosnis atliktų labai daug įvairių funkcijų, tuo tarpu kitiems svarbiausia, kad ji šildytų namus. Sutaupyti galima įvertinant krosnies funkcionalumą. Medžiagos bus naudojamos tik kokybiškos ir tai sfera, kurioje nepavyks sumažinti investicijų. Nusprendę, kad duonkepis krosnyje Jums nėra labai reikalingas - galite pigiau pasinaudoti paslaugomis.

Nepamirškite, kad krosnis yra ilgalaikė investicija. Kuo daugiau finansų jai skirsite - tuo ilgaamžiškesnė bei funkcionalesnė ji bus!

Krosnies privalumai

Investicijos į krosnį atsiperka labai greitai. Šiuo metu koklinės krosnys ypač populiarios ergonomiškuose A klasės namuose, kurie statomi įvertinus energetinį naudingumą. Krosnis - būdas sutaupyti!

  1. Krosnis, nuo kitų šildymo sistemų, išsiskiria tuo, kad ji šildo patalpoje esančius daiktus, grindis ir sienas, tačiau ne orą, kuris pro nesandarius namus gali "išeiti" lauk. Krosnies skleidžiama šiluma kur kas ilgesnį laiką išsilaiko namuose, taigi kurti reikia rečiau nei, pavyzdžiui, kieto kuro katilą.
  2. Malkos, tam tikra prasme, yra atsinaujinančios energetikos priemonė. Jeigu norite gyventi ekologiškuose namuose - turite rūpintis gamta. Saulės kolektoriai - inovacija. Kur kas geriau pasirinkti laiko patikrintas krosnis, kurios jau ne vieną šimtą metų padeda sėkmingai peržiemoti.
  3. Pečių mūrijimas yra ilgalaikė investicija. Tvarkingai sumontuotas pečius tarnaus 30 ir daugiau metų (jeigu bus tinkamai prižiūrimas. Žiemos metu privalu kūrenti pečių kuo dažniau).
  4. Krosnis "veikia" labai elementariai: nesibaiminkite, kad dingus elektrai dings ir šiluma namuose. Galiausiai, dingus šiltam vandeniui jo galėsite pasisemti iš šulinio ir pašildyti ant krosnies. Koklinės krosnys įkaista labai greitai ir gali pasiekti net 100 laipsnių temperatūrą.
  5. Pamirškite reklaminius puodus, kurie turėtų prisidėti prie gardesnio maisto. Patiekalų gaminimas krosnyje turi savitą prieskonį, kurio nepavyks išgauti jokiomis kitomis priemonėmis.
  6. Krosnis gali būti naudojama ir kaip židinys, kuris suteikia jaukumą bei stilių namams. Minimaliai kūrenamas židinys net ir vasaros metu bus nuostabus jaukumą kuriantis atributas.
  7. Dar vienas didelis privalumas yra tai, kad iš krosnies išeinantis dūmas yra sausesnis, taigi kaminas kur kas mažiau apsiteršia ir jį valyti reikia kur kas rečiau.
  8. Priekrosnė - tobula vieta, kur galima leisti niūrius rudens vakarus. Kuomet leidžiate savo laiką į ją pasirėmę, atrodo, kad krosnis yra gyva!
  9. Malkos visiškai sudega, taigi krosnis yra ekonomiškas pasirinkimas.

Jeigu jau seniai svajojate apie krosnį, tačiau vis nedrįstate įgyvendinti šio noro - geriausias laikas yra dabar. Kuo greičiau kreipsitės į profesionalus, tuo greičiau galėsite pajusti naminės duonos kvapą savo namuose.