Žarija - krosnys ir židiniai - logo

Krosnis tinkuota su duonkepiu

Krosnis tinkuota su duonkepiu

Šios krosnies veikimo principas kombinuotas - gaubtinis/kanalinis. Apatinėje krosnies dalyje padarytas gaubtas, o viršuje kanalas. Gaubtas veikia taip vadinamu Kuznecovo principu, t.y. turi siūlę per visą pakuros aukštį, skirtą degimo dujų kietosioms dalelėms (suodžiams) deginti. Pakuroje virš ugnies padarytas deguonies padavimas, tokiu būdu pasiekiamas efektyvesnis kuro sudeginimas.

Tinkuota šamotiniu tinku krosnis. Tinkas Wolfshoher vokiečių gamybos skirtas paviršiams, kurių temperatūra iki +300 C.

Pastatytos krosnies paviršiaus temperatūra būna apie 80° C. Iškūrenta krosnis spinduliuoja šilumą apie 20 val. Iš vakaro pakurenus krosnį, ryte paviršiai dar karšti. Krosnies durelės 50x50 cm, duonkepės 50x31 cm, vengrų gamybos.

Krosniai panaudotos estiškos Wieneberger pilnavidurės molio plytos. Sumūritos su molio/žvyro ir smėlio skiediniu, kurių stambiausia frakcija 3 mm. Skiedinio plastiškumui ir stiprumui padidinti panaudota NaCl druska. Siūlių storis iki 6 mm, svarbus reikalavimas siekiant konstrukcijos ilgaamžiškumo. Kad gauti tolygų ir sandarų tarp plytų siūlių užpildymą, molio plytų paviršiai drėkinami vandeniu. Panaudotų plytų įgeriamumas iki 12% ir dėl šios priežasties rekomenduojama drėkinti apdirbamus plytų paviršius.

Pakuros, duonkepio ir pagrindinių gaubtų vidus padarytas iš 60 mm ir 30 mm storio šamoto plokščių. Šios plokštės klijuojamos šamoto klijais, kurie pagaminti Austrijoje be portlandcemento.

Norite tokios krosnies pas save? Skambinkite: pasikalbėsime, susitarsime

Jūsų

Komentarai

Šiuo metu komentarų nėra

Palikite

komentarą / klausimą

Telefono numeris nebus rodomas viešai.
Numeris reikalingas, jeigu Jūs norite, kad su jumis susisiektų atsakingas žmogus.
Jeigu nenorite, kad klausimas/komentaras būtų skelbiamas viešai pasirinkite ne
Jeigu norite, kad klausimas/komentaras būtų skelbiamas viešai pasirinkite taip

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai