Žarija - krosnys ir židiniai - logo

Krosnių mūrijimas

Krosnis ir židinys - šilumos ir namų interjero elementas

Krosnys - vis labiau Lietuvoje plintantis pasirinkimas, suteikiantis galimybę ne tik apsišildyti namus, tačiau taip pat ir išsikepti naminės duonos. Šildymo sistemos Lietuvoje kinta gana dažnai. Panašu, kad artimai susipažinus su moderniomis sistemomis norima grįžti prie tradicinių, jaukių ir kur kas funkcionalesnių pasirinkimų. Vienas iš jų - krosnis.

Jau gilioje Lietuvos senovėje krosnys buvo šilumos ir maisto garantas. Šiuo metu komfortabilumo galimybės kur kas platesnės, tačiau žmonės vistiek renkasi patikimus, istorija alsuojančius, tačiau sumodernizuotus šildymo variantus.

Krosnis ir jos elementai
Pav. 1: Krosnis-duonkepė ir jos elementai.

Krosnių mūrijimas - atsakingas darbas, kurį privalu palikti savo srities profesionalams. Juk vien norėti - neužtenka. Reikia žinoti - kokiu atveju krosnis gali būti komponuojama namuose, kaip tinkamai ją sumūryti, galiausiai, kaip ją prižiūrėti, kad funkcionalumas būtų maksimalus.

Krosnių mūrijimo darbai

Daugelis galvoja, kad krosnių statyba primena namo kūrimo procesą. Išties, pastatyti krosnį gali būti net sunkiau, kadangi svarbu tinkamai įmontuoti pakurą, dūmtakius ir kitus elementus užtikrinančius efektyvų funkcionavimą. Net ir plytų pasirinkimas yra ne atsitiktinis. Jos pritaikomos atsižvelgiant į siūlių perrišimą, įvertinus brėžinius ir įsivaizdavus būsimą krosnį. Darbų kaina nėra didelė, tad nerizikuokite statyti pats, nes priemonės bus sugadintos, o krosnies sukurti taip ir nepavyks. Siekiant efektyvumo darbus visada reikia palikti savo srities profesionalams.

Mūrininko kelnelė
  • Krosnių mūrijimo metu stengiamasi plytų neskaldyti ir išlaikyti jų natūralią išvaizdą;
  • Taip pat nutašytų plytų pusės visada yra dedamos į pakuros bei kanalų vidaus pusę;
  • Tašymo metu su plytomis elgiamasi labai atsakingai, kadangi kiekvienai plytai krosnyje yra pritaikoma konkreti vieta;
  • Krosnies (anksčiau vadinto pečiaus) mūrijimo metu vidinis krosnies paviršius kuriamas lygus ir glotnus.

Prieš pradedant darbus pirmiausia išsiaiškiname kliento poreikius. Tuomet aptariamas projektas, kuriame detalizuojama, kaip turės atrodyti krosnis. Kiekvieno kliento noras, esant galimybėms, bus įgyvendinamas, tad drąsiai teikite savo pageidavimus.

Krosnis skaitmeninis projektas
Pav. 2: Krosnies skaitmeninio projekto variantas.

Aukšta darbų kokybė už gerą kainą

Mūrijimo darbai turi būti paliekami profesionalams, kadangi jie žino smulkmenas galinčias pastatyti kur kas funkcionalesnę, gražesnę bei labiausiai individualaus kliento poreikius tenkinančią krosnį. Pavyzdžiui, toli gražu ne visi žino, jog lipdant molines plytas prieš dedant vienas ant kitų jas būtina pamerkti vandenyje kelioms minutėms. Taip nuplaunamos dulkės ir plytos geriau „susiriša“ su skiediniu.

Taip pat mūrijant pakurą bei dūmtakius rekomenduojama netepti paviršiaus molio skiediniu, kadangi sudžiuvęs jis paprasčiausiai nutrupės. Baigus mūryti 5 eiles paviršius yra nuvalomos šlapiu skudurėliu ir taip atsiskleidžia krosnies estetika bei unikalumas. Meistras žino šias ir kitas smulkmenas galinčias padėti sukurti tikrą šedevrą, kuri ne tik šildo namus, tačiau ir tampa namo estetikos pagrindu.

Mūsų profesionalai ilgus metus dirba šioje srityje, todėl gali pasiūlyti aukštos kokybės paslaugas už priimtiną krosnių mūrijimas kainą.

  1. Darbai atliekami greitai, tad jeigu skubate – mes esame geriausias Jūsų pasirinkimas.
  2. Garantuojame kokybę. Iškilus kokioms nors problemoms jos bus nemokamai sutvarkytos (nors tiesa, per mūsų ilgą patirtį dar niekas nesikreipė).
  3. Darbams atlikti naudojamos kokybiškos medžiagos, taigi tai garantuojame pačios krosnies ilgaamžiškumą.
  4. Pastatomos krosnys sukuriamos pagal individualius poreikius. Šiuo metu populiaru krosnis modernizuoti ir surasti tobulą variantą derinantį su klasikiniu pasirinkimu.
  5. Nuolatos tobulėjame, domimės ir stengiamės pasiūlyti aukščiausios kokybės paslaugas už mažiausią kainą.

Krosnis - išskirtinį namų stilių kuriantis elementas, kuris taip pat užtikrina šilumą bei jaukumą. Vis daugiau žmonių susižavi galimybe namus apšildyti tokio tipo galimybe, kuri sukuria unikalų bei jaukų stilių namuose.