Žarija - krosnys ir židiniai - logo

Picų krosnis

Lauko krosnys skirtos maistui kepti

Krosnies orkaitė yra sumūryta iš šamotinių plytų, išorinė krosnies apdaila iš sendintų Wienerberger klinkerio plytų. Šiuo atveju klinkerio plytos buvo pasirinktos dėl atmosferinio poveikio atsparumo savybių. Wienerberger retro stiliaus plytos atrodo, kaip senos, panaudotos, tačiau tai naujos, technologinio proceso dėka pagamintos plytos. Klinkerio plytelės estetiškai labai patrauklios, pasižymi labai plačia ir įvairia spalvine gama. Jos yra ilgaamžės, nereikalauja jokios priežiūros ir sėkmingai bei funkcionaliai tarnauja žmogui. Plytų išvaizda leidžia jas naudoti tiek senose, tiek naujuose statiniuose. Unikalumą joms suteikia nugludinti kampai ir ištęsta forma.

Krosnies orkaitė

Orkaitė - kepimo sistema padaryta iš šamotinių plytų, yra 75 cm x 75 cm pločio ir 40 cm aukščio. Dėl didelės ertmės joje vienu metu galima kepti kelis skirtingus patiekalus, tad pavyks sutaupyti laiko bei malkų.

Orkaitės krosnyje naudojimas yra labai paprastas, tad nereikia jokių specifinių žinių. Orkaitėje iškūrenamos malkos, kol įkaitinamos jos sienutės ir skliautas. Anglys išimamos arba stumiamos prie orkaitės krašto, priklausomai nuo ruošiamo maisto. Kadangi šamotinės plytos puikiai sulaiko šilumą - maistas gali būti troškinamas ilgą laiką. Iškūrentai orkaitei reikia uždaryti sklendę (jušką), kad karštis ilgiau laikytųsi. Lauko kepimui labiausiai rekomenduojamos malkos: beržas, įvairiausių vaismedžių šakos, ąžuolas, baltalksnis, juodalksnis ir panašiai. Nerekomenduojame naudoti spygliuočių medžių malkų, nes jos labai sakuotos, greitai įkaista.

Kuznecovo krosnis

Krosnis pastatyta remiantis rusų meistro Kuznecovo pateiktu pavyzdžiu Kretingsodyje, Kretingos rajone. 2013 m. Kretingsodyje rusų meistras Kuznecovas organizavo praktinį krosnių mūrijimo seminarą, jo metu buvo pastatyta panaši picos kepimo krosnis.

Šio meistro patirtis pripažįstama visame pasaulyje ir gaminiai atitinka aukščiausius reikalavimus. Taigi, pasirinkę šią krosnį-orkaitę gaunate aukštos klasės gaminį už priimtiną kainą.

Krosnies stogas bus skardinamas. Taip užtikrinama papildoma krosnies apsauga nuo išorinių dirgiklių, kaip lietus, sniegas bei saulės spinduliai. Skardinis stogas taip pat padeda sulaikyti šilumą, tad krosnis ilgai išlieka šilta net ir tuomet, kai jau nebedega liepsna. Montuojama krosnis yra ne tik sodo puošybos elementas, tačiau ir gaminimo priemonė. Joje galima kepti naminę duoną, picas, šašlykus, kepsnius bei daržoves. Dėl savo funkcionalumo krosnis lauke naudojama ne tik šiltuoju metų laiku, tačiau ir rudenį bei žiemą.

Krosnis sodyboje

Krosnis - privalomas sodybos ar nuosavo namo sodo atributas, kuris ne tik puošia, tačiau ir suteikia galimybę pasigaminti skanaus naminio maisto. Krosnies - orkaitės statybos principai remiasi krosnininko Kuznecovo patirtimi bei praktika.

Tokio tipo lauke montuojamos krosnys dažniausiai statomos greta pavėsinės, ūkinių pastatų, sėdėjimui skirtų vietų. Žinoma, montuojamos atviroje erdvėje, kad būtų patogu prieiti, kad būtų išlaikomas saugumas. Greta krosnies visada rekomenduojama turėti vandens šaltinį, kuris padeda funkcionaliau išnaudoti krosnies galimybes, esant poreikiui - greitai ir paprastai užgesinti ugnį.


Jūsų

Komentarai

Šiuo metu komentarų nėra

Palikite

komentarą / klausimą

Telefono numeris nebus rodomas viešai.
Numeris reikalingas, jeigu Jūs norite, kad su jumis susisiektų atsakingas žmogus.
Jeigu nenorite, kad klausimas/komentaras būtų skelbiamas viešai pasirinkite ne
Jeigu norite, kad klausimas/komentaras būtų skelbiamas viešai pasirinkite taip

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai