Žarija - krosnys ir židiniai - logo

Židinių mūrijimas

Židinys - šilumai ir grožiui

Židinys - ne tik romantika dvelkianti, tačiau ir namus apšildanti sistema, kurią pamėgsta vis daugiau tautiečių. Židinių mūrijimas galimas tiek lauke, tiek pastato viduje ir pagal esamą padėtį kiek skiriasi jo funkcionalumas. Nepriklausomai nuo to, ar Jums reikia vidaus, ar lauko židinio - rekomenduojame statyboms pasinaudoti mūsų paslaugomis. Židinių statyba tik iš pirmo žvilgsnio gali priminti namo mūrijimą. Išties, tai daug žinių bei kruopštumo reikalaujantis darbas.

Židinys - visapusiškas pasirinkimas

Namuose statomas židinys gali būti pasirenkamas dėl įvairiausių priežasčių. Žinoma, šiluma dažniausiai yra pagrindinis veiksnys lemiantis židinio pasirinkimą, tačiau greta galima įvertinti dar kelias smulkmenas.

  • Židinys teikia šilumą, kuri ir be jokių papildomų priemonių sklis po namus.
  • Kaina - nedidelė, o pats židinys tarnaus ilgai kaip ir Jūsų gyvenamasis namas. Tiesa, jeigu židinį statys asmenys, kurie mažai nusimato šioje srityje - klaidos yra neišvengiamos ir tokiu atveju šilumos šaltinio funkcionavimo laikas bus trumpesnis.
  • Estetika - itin svarbus veiksnys renkantis židinį. Daugeliui židiniai sukuria romantišką vaizdinį nukeliantį į XX amžiaus pradžią. Jie puikiai tinka tiek moderniuose, tiek klasikinio interjero namuose.
  • Prie židinio gali būti „prijungiamos“ įvairiausios šildymo sistemos, kurios padės apšildyti ir labai didelius namus. Dėl šios informacijos rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais ir jie įvertindami konkrečiai Jūsų galimybes - rekomenduos geriausią alternatyvą.
  • Židiniai gali būti beveik visų namų dalis. Paprasčiausiai nepriklausomai nuo to, ar gyvenate mūriniame name, ar mediniame, o gal plytiniame - jeigu yra kaminas, tai galima pasistatyti ir židinį.
  • Nesunkiai galima kontroliuoti degimo intensyvumą ir priklausomai nuo pageidaujamo karščio - didinti arba mažinti temperatūrą namuose.

Židinių meistras kiekvienu atveju padės pasirinkti labiausiai tinkamą šildymo sistemą, paaiškins, kaip bus statomas židinys, galiausiai, papasakos kaip jį reikia prižiūrėti ir panašiai.

Židinio charakteristika ir pasirinkimas

Židinio statymo technologija nėra labai sudėtinga ir kiekvienas žmogus gaus individualią konsultaciją, patarimus bei galės pasirinkti jam labiausiai priimtiną variantą. Projektuojant židinį pirmiausia atsižvelgiama į patalpos dydį bei kitas charakteristikas, kurios nulemia kur šilumos šaltinis bus statomas. Stengiamasi atrasti tokią vietą iš kurios šiluma sklis kuo plačiau ir apšildys didesnį patalpų skaičių.

Židinys statomas netoli kamino ir labiausiai rekomenduojama pasirinkti patalpos centrą (geriausia, kai iš abiejų pusių iki sienos lieka bent jau 1 metras arba kiek daugiau). Taip pat židiniai nestatomi arti langų arba durų pro kuriuos didžioji šilumos dalis išeis. Taip pat reikėtų vengti didelio skersvėjo zonų bei vietų pro kurias intensyviai vaikštoma. Pats židinių montavimas tikrai paprastas.

Jeigu informacijos Jums atrodo kiek per daug ir sunkiai įsivaizduojate vietą kur namuose galėtų stovėti židinys - nesijaudinkite ir susisiekite su mūsų specialistais. Vieta židiniui visada yra, tik reikia įvertinus daugelį kriterijų atrasti tokią, kuri būtų geriausia.

Židinys
Pav. 1: Židinio projekto variantas. Daromas prieš pradedant statybos darbus.

Židinio valymas

Židinys ir atrodys gražiau, ir kokybiškai atliks jam paskirtą funkciją tokiu atveju - jeigu tinkamai jį prižiūrėsite. Židinio valymas nėra sudėtingas ir kiekvienas namų savininkas nesunkiai susitvarkys su darbu. Visgi, jeigu nenorite purvintis - pasisamdykite valymo ekspertus.

Grotelių valymas. Rekomenduojame kiekvieną kartą prieš kuriant židinį nuvalyti groteles, kurios gali trukdyti orui sėkmingai patekti į pakurą (todėl kuras prasčiau sudega).

Pelenų šalinimas. Rekomenduojama kuo dažniau atlikti šį procesą. Tuomet židinys atrodys kur kas gražiau ir apsisaugosite nuo gaisro pavojaus.

Židinio išorės valymas. Mikropluošto šluostė - geriausias pasirinkimas siekiant nuvalyti visą židinio išorę. Nebūtina naudoti jokių specialių valymo priemonių, dulkės ir taip sėkmingai bus pašalinamos. Jeigu ant židinio pateko dėmių - jas valykite kuo greičiau ir naudokite atitinkamas valymo priemones. Stiklo durelės valomos tik tuomet, kai jos atvėso. Kuo dažniau valysite - tuo valymas bus paprastesnis ir greitesnis.